Jak odbywa się produkcja etykiet? Wyjaśniamy!

0
Jak odbywa się produkcja etykiet? Wyjaśniamy!

Produkcja etykiet jest realizowana w trzech etapach. Są to: projektowanie etykiety, następnie jej druk, a późnej – obróbka wykończeniowa. Efekt tych prac musi w pełni spełniać oczekiwania klienta. Jak przebiega proces produkcji etykiet? Co jest najważniejsze w jego poszczególnych etapach? Oto garść najważniejszych informacji, które nieco przybliżą Ci specyfikę tego zagadnienia. 

Pierwszy etap produkcji etykiet, czyli projektowanie

Projektowanie etykiet, czyli tak zwany prepress, to bardzo ważny etap. Istotne jest, żeby przed przystąpieniem do pracy uwzględnić wymogi prawne. Etykiety przeznaczone do niektórych gałęzi przemysłu (jak spożywcza) podlegają określonym przepisom prawnym. Następnie należy dokładnie zapoznać się z oczekiwaniami klienta – poznać cel tworzenia etykiety, przedmiot i miejsce, w którym będzie ona umieszczona. Produkcja etykiet może wydawać się skomplikowana – wystarczy jednak pamiętać o kilku ważnych wskazówkach podczas ich projektowania. Przede wszystkim muszą być one czytelne. Warto, żeby były atrakcyjne wizualnie, a także, by w ciekawy sposób reklamowały daną markę. 

Produkcja etykiet – etap drugi to drukowanie

Podczas produkcji etykiet najistotniejszy jest druk, który umożliwia ich fizyczne otrzymanie. Rodzaj druku jest zależny od tego, czego pragnie klient. Dostępne jest bowiem bardzo dużo możliwości – to między innymi druk cyfrowy, druk fleksograficzny, czy też druk z wykorzystaniem techniki sitowej, wklęsłodrukowej, offsetowej, typograficznej czy termotransferowej. Drukowanie etykiety możliwe jest na wielu materiałach, takich jak papier, winyl, akryl czy poliester. Wszystkie opcje mają oczywiście swoje zalety i wady. Klient powinien rozważyć, które rozwiązanie będzie dla niego najkorzystniejsze.

Ostatni etap produkcji etykiet to obróbka wykończeniowa

Obróbka wykończeniowa, czyli tak zwany finishing, to nadawanie etykiecie jej ostatecznego kształtu. Używa się w tym celu specjalnego wykrojnika. Następnie etykieta może zostać poddana kolejnym ulepszeniom – jak lakierowanie, tłoczenie czy laminowanie. Dzięki nim nabiera ostatecznego kształtu, który powinien sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta.

Produkcja etykiet to proces skomplikowany, dlatego coraz więcej osób chce pominąć najbardziej wymagające etapy. Doskonałym sposobem na to, by to zrobić, jest inwestycja w drukarki etykiet, które wyróżniają się łatwą obsługą. Szeroki wybór takich urządzeń o bardzo zróżnicowanym zastosowaniu znajdziesz w naszym sklepie. Zobacz nasze propozycje i przekonaj się, że drukarki etykiet to sprzęt, który może naprawdę ułatwić Ci życie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl