Etykiety laminowane samoprzylepne do drukarki Brother P-Touch - jaką wybrać ?

0
Etykiety laminowane samoprzylepne do drukarki Brother P-Touch - jaką wybrać ?

Kasety z taśmą laminowaną do drukarek Brother P-Touch

Kasety z taśmami samoprzylepnymi to nowoczesny sposób oznaczania i identyfikacji. Firma Brother, która jest jednym z pionierów tej branży, opatentowała technologię laminowania. Laminowane taśmy TZe składają się z sześciu warstw, tworzących cienką i bardzo wytrzymałą etykietę odporną na różne czynniki zewnętrzne. Znaki nanoszone są metodą termotransferu oraz umieszczane pomiędzy dwoma ochronnymi warstwami PET (folia poliestrowa). Przeprowadzone testy taśm zapewniają gwarancję wysokiej jakości oraz dużej wytrzymałości. Nośniki są również wygodne w użyciu – charakteryzują się łatwą w odklejeniu warstwą zabezpieczającą oraz dobrą przyczepnością.

Jeśli nie masz pomysłu jak praktycznie wykorzystać kasety z etykietami samoprzylepnymi, zapraszamy do naszego wpisu na temat drukarek termotransferowych i ich zastosowania.

Etykiety laminowane Brother samoprzylepne - dostępne rodzaje

W zależności jaki przedmiot chcesz oznaczyć, może on wymagać etykiety o konkretnych właściwościach. Wybrane taśmy samoprzylepne posiadają cechy pozwalające na stosowanie ich w trudnych warunkach. Mogą być odporne na:

  • wilgoć
  • substancje chemiczne
  • promienie UV
  • ścieranie

Istnieją także taśmy, które mają wąski zakres zastosowań. Oprócz ww. cech posiadają kilka dodatkowych. Są to kasety z taśmami oznaczone odpowiednio:

  • S (mocny klej) - taśmy oznaczone literą "S" posiadają mocniejszy klej, niż w standardowej wersji. Sprawdzą się szczególnie w miejscach, gdzie istnieje chropowata, nierówna powierzchnia. W tego rodzaju taśmach klej wypełnia wgłębienia na powierzchni zwiększając powierzchnię styku.
  • FX (elastyczne) - taśmy z symbolem "FX" charakteryzują się tym, że klej łatwo przywiera do izolacji, a także do samego siebie. Taśmy samoprzylepne FX znajdą zastosowanie szczególnie przy oznaczaniu kabli, przewodów, wtyczek, połączeń hydraulicznych.
  • B, C, D (fluorescencyjne) - taśmy posiadające w swojej nazwie litery B, C, D to taśmy o zwiększonej widoczności. Posiadają właściwości fluorescencyjne i świetnie sprawdzą się w miejscach, które nie są dostatecznie oświetlone.
  • HS (rurki termokurczliwe) - kasety z rurkami termokurczliwymi to produkt przeznaczony w głównej mierze dla elektryków i elektroinstalatorów. Rurki po nadrukowaniu należy nałożyć na przewód, a następnie podgrzać opalarką do momentu, aż będzie w całości obtaczać kabel.
  • SE (plombowane) - etykiety plombowane stosuje się głównie do zabezpieczania wartościowych przedmiotów. Po naklejeniu taśmy, należy usunąć górną warstwę taśmy. Po odklejeniu etykiety widoczna będzie naklejka ze wzorem szachownicy.

Przed zakupem upewnij się, że wybrałeś taśmę odpowiadającą Twoim potrzebom.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl