Drukarki etykiet w przemyśle i logistyce. Jak oznaczać miejsca pracy ?

0
Jak wykorzystać drukarki etykiet w przemyśle i logistyce ?

Odpowiednia organizacja miejsca pracy to jeden z czynników, który zwiększa wydajność i efektywność. Co dokładnie mam na myśli ? Chodzi tutaj o czytelne oznaczenie narzędzi, regałów z towarem czy chociażby paczek wysyłkowych. Nasza oferta zawiera w większości drukarki i materiały eksploatacyjne renomowanych i niezawodnych firm takich jak: BrotherDymo oraz Brady. Sposobów na oznaczenie jest cała masa i dlatego postaram się wam przybliżyć jak praktycznie wykorzystać drukarki termiczne i termotransferowe w praktyce. Ten artykuł będzie poświęcony głównie marce Brother ze względu na największy wybór materiałów eksploatacyjnych, czyli etykiet termicznych i taśm laminowanych. Dostępne są w różnych szerokościach i kolorach.

1. Oznaczanie regałów - podstawowym elementem efektywnej pracy na magazynie jest szybka identyfikacja towaru. Czytelne oznaczenie półek z produktami znacząco poprawi ergonomię pracy. Idealną drukarką do tego typu zastosowań będzie jakakolwiek drukarka przenośna, która nie wymaga stałego zasilania. Dodatkowo, mieści się w ręce, więc bez problemu możesz jej użyć do pracy w terenie. W zależności od modelu, drukarki mogą drukować etykiety różnego typu. Może to być prosty tekst z nazwą towaru lub symbolem, bądź kody kreskowe. Najlepszym wyborem będzie drukarka etykiet  Brother P-Touch E550WVP, ponieważ jest najlepiej wyposażoną drukarką z naszej oferty. Może drukować tekst w kilku liniach, posiada bardzo wysoką prędkość wydruku (30mm/s) i ma wytrzymałą baterię litowo-jonową. Jeśli Twoje potrzeby nie wykorzystają całego potencjału drukarki to warto zastanowić się nad produktem z niższej półki, np. drukarka etykiet Brother P-Touch E110VP.

Etykiety, którymi okleja się regały, towar mają w większości przypadków charakter stały, przykleja się je raz na dłuższy okres czasu. W tym wypadku należy zwrócić uwagę na właściwości materiału, na którym powstanie etykieta. Ważne aby była trwała i odporna na czynniki zewnętrzne takie jak: ścieranie, promienie UV, wigloć. W tym wypadku najlepszym wyborem będą taśmy laminowane Brother TZe.

2. Oznaczanie maszyn przemysłowych i stref bezpieczeństwa- w tym przypadku głównym zadaniem etykietowania jest zachowanie bezpiecznego korzystania z urządzeń oraz bezpiecznego poruszania się po strefach produkcyjnych. Odpowiednie oznaczenie przycisków, ujść energii to nieodłączny element BHP. Do takich zadań potrzebna będzie drukarka profesjonalna drukarka potrafiąca stworzyć etykiety informacyjne i ostrzegawcze oraz z różnymi symbolami. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się drukarki Brady, które są dedykowane do tego typu zastosowań. Przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania możesz stworzyć dowolną etykietę spełniające normy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zapraszamy na nasz drugi sklep internetowy, który jest poświęcony w całości marce Brady. Znajdziesz tam wszystkie modele drukarek stacjonarnych i mobilnych, a także systemy zabezpieczające niebezpieczne ujścia energii LOTO.

3. Listy wysyłkowe - najszybszym sposobem na wydrukowanie etykiety nadawczej jest użycie drukarki termicznej. Przy pomocy nagrzanej głowicy, nadruk jest nanoszony bezpośrednio na etykietę. Jest to bardzo szybki i tani sposób nadawania paczek. Etykiety termiczne mogą być jedynie w czarnym kolorze dlatego takie zastosowanie jest wręcz dla nich idealne.

4. Oznaczanie narzędzi pracy - nic tak nie denerwuje jak podbieranie Twoich narzędzi przez kolegę z pracy. Dlatego aby tego uniknąć możesz użyć najprostszej drukarki termotransferowej Brother P-Touch H107 do nadrukowania swojego imienia lub numeru identyfikacyjnego. Od tej pory raz na zawsze rozwiążesz problem ze znikającymi narzędziami (: 

 5. Oznaczanie segregatorów i dokumentów - często zapomina się o tym aspekcie, ale dokumenty to także nieodłączna praca magazyniera. Możesz zaoszczędzić dużo czasu dzięki prostej etykiecie (najlepiej laminowanej), która pomoże odnaleźć potrzebne dokumenty. Do takiego zastosowania każda model drukarki termotransferowej będzie odpowiedni. Najważniejszym elementem będzie dobór etykiety, tak aby zachowywała swoje właściwości chroniące przez jak najdłuższy czas.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl