Drukarka do kolorowych etykiet – co warto wiedzieć na początek?

0
Drukarka do kolorowych etykiet – co warto wiedzieć na początek?

Oprócz drukarek termicznych i termotransferowych, które drukują tylko w jednym kolorze (monochromatyczne), na rynku znajdziesz szeroki wybór kolorowych. Dzięki nim możesz zadrukować etykiety, które znajdą się między innymi na produktach spożywczych. W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, jak działa drukarka do etykiet kolorowych. Dowiesz się także, dlaczego do ich drukowania nie można użyć zwykłej drukarki. 

Drukarka do etykiet kolorowych – w jaki sposób działa? 

Samoprzylepne etykiety drukuje się na drukarkach podobnych do atramentowych urządzeń biurowych. Jedyna różnica polega na rodzaju użytego papieru. Działanie takiego sprzętu opiera się na poruszającej się na szynie ruchomej głowicy. Według potrzeb zatrzymuje się ona w wybranych miejscach, aby zaaplikować porcję tuszu. Częstotliwość tych ruchów jest tutaj większa niż w przypadku urządzeń monochromatycznych. Drukarka do etykiet kolorowych porusza się w linii prostej i takimi liniami rysuje obraz, którego jakość jest fotograficzna.

Dlaczego do drukowania etykiet nie można użyć zwykłej drukarki? 

Tu również musimy przejść do podstawowej różnicy, czyli używania określonego rodzaju papieru. Tradycyjne urządzenia biurowe są przystosowane do drukowania na papierze, natomiast te, które są bohaterami dzisiejszego wpisu, do zadruku etykiet samoprzylepnych. Drukarka do etykiet kolorowych ma również specjalne miejsce, gdzie możesz umieścić rolkę z papierem. Ponadto jakość i parametry zadruku są tu przystosowane wyłącznie do etykiet. 

Kolorowe etykiety – do czego możesz ich użyć? 

Tego typu urządzenia są wykorzystywane często w branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Zdarza się, że korzystają z nich niewielkie zakłady produkcyjne i rękodzielnicy. Kolorowe etykiety są umieszczane na słoikach, pudełkach i bardzo często drukuje się na nich nazwę producenta i produktu oraz zdjęcia, które mają przyciągnąć wzrok. Dzięki nim możesz stworzyć także naklejki oraz bilety. Pamiętaj jednak, że sprawdzą się one w drukowaniu na niewielką skalę. W dużych zakładach potrzebna jest etykieciarka przemysłowa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl