Jak drukować etykiety samoprzylepne za pomocą programu Word? Krótka instrukcja

0

Drukowanie etykiet samoprzylepnych – chociaż wydaje się skomplikowane, to w rzeczywistości wcale takie nie jest. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i skorzystać z odpowiednich programów. W dzisiejszym wpisie pokażemy Ci, jak to zrobić w popularnym programie Word. Czytaj więc dalej i sprawdź, jak z jego pomocą drukować etykiety samoprzylepne.

Parametry papieru samoprzylepnego

Zanim zaczniesz drukowanie, sprawdź dokładnie parametry papieru samoprzylepnego. Najważniejsze informacje to jego wysokość, szerokość i przerwy pomiędzy etykietami. Dane te należy zawrzeć w dokumencie Word już na etapie projektowania. Pamiętaj też, aby na początek wydrukować jedną testową etykietę i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak miało być. Dopiero kiedy wydruk okaże się prawidłowy, możesz zlecić dalsze drukowanie naklejek.

Jak drukować etykiety samoprzylepne w programie Word?

Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję dotyczącą tego, jak drukować etykiety samoprzylepne w Wordzie. Nie jest to trudne. Wystarczy, że będziesz trzymał się tych zasad.

  1. Otwórz Microsoft Word.
  2. Przejdź do zakładki Korespondencja, a następnie Etykiety.
  3. W polu Adres umieść treść etykiety. Możesz też pominąć to pole i uzupełnić je później ręcznie.
  4. Przejdź do pola Drukowanie. Określasz w nim, czy masz zamiar wydrukować pojedynczą etykietę, czy też ma nią być zadrukowana cała kartka.
  5. Następnie w polu Opcje wybierasz interesujące Cię parametry etykiety, takie jak rozmiar, marginesy i odstępy. Jeśli korzystasz z etykiety standardowego producenta, to możesz go wybrać w polu Dostawca etykiet. Czasami może się jednak zdarzyć, że wartości będą niestandardowe. Wówczas musisz wprowadzić je ręcznie. W tym celu zaznacz Nowa etykieta i po prostu je wpisz. Koniecznie wybierz przy tym rozmiar strony. Najczęściej będzie to standardowa kartka A4.
  6. Po wykonaniu wszystkich czynności zatwierdź ustawienia i w zależności od potrzeb wybierz Drukuj bądź Nowy dokument.
  7. Tworząc nowy dokument, przechodzisz do edytowania swojej etykiety. Możesz wprowadzać dowolne zmiany, korzystając z zakładki Narzędzia główne i Układ strony. W zakładce Wstawianie jest też możliwość dodania dowolnego pliku graficznego.
  8. Przystąp do drukowania, wybierając Plik - Drukuj.

Określanie rozmiaru etykiet

Etykiety mogą przyjmować dowolne rozmiary. Jak już wspominaliśmy, należy je uwzględnić podczas drukowania. Wiesz już, gdzie to zrobić, pozostaje jednak jeszcze pytanie, jak. Nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. To wszystko dlatego, że w Wordzie odstęp w pionie to odległość pomiędzy górnymi krawędziami etykiet. Oznacza to, że określając przerwę, musisz dodać do niej wysokość etykiety. Analogicznie sprawa wygląda z odstępami w poziomie.

Teraz już wiesz, jak drukować etykiety samoprzylepne. Jak widzisz, jest to bardzo proste. Jeśli potrzebujesz dużej ilości naklejek i zależy Ci przy tym na wysokiej jakości druku, to zajrzyj do naszego sklepu. Znajdziesz w nim profesjonalne drukarki etykiet, które doskonale sprawdzą się zarówno przy mniej, jak i bardziej intensywnym użytkowaniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl